טיפים לקידום אתרים שלא עושים את העבודה | SeoWho

טיפים לקידום אתרים שלא עושים את העבודה

זמן קריאה: 3 דקות
קידום אתרים זהו תחום רחב וגדול שמלא לצערנו בחברות מזוייפות שלא עושות עבורכם את העבודה, נותנות טיפים לקידום אתרים שלא עובדים, או שמציעות מה שנקרא “קידום שחור” שזה למעשה קידום אתרים שנועד להטעות את גוגל. בעבר זה עבר
בצורה הרבה יותר חלקה, לעומת זאת היום קידום שחור

הוא משהו ששמים עליו דגש עצום ועם חברות קידום אתרים רעות זה יכול להוביל לפסילה של האתר שלכם לחלוטין והסרה שלו ממנוע החיפוש הגדול בעולם שנקרא גוגל. מעבר לחברות המזוייפות, קידום אתרים זהו תחום שהחוקים שלו משתנים כמעט כל יום, וקבלת טיפים לקידום אתרים מאנשים שמבינים עניין יכול להיות מעולה אבל לא תמיד נכון מפני שמה שהם ידעו בוודאות מוחלטת אתמול, יכול להיות שגוי היום.

יתרה מזאת, לפעמים הטיפים לקידום אתרים שתקבלו מאנשים יישמעו לכם כל כך הגיוניים ונכונים וזה בד”כ יקרה בגלל שהטיפים שאתם מקבלים נכונים חלקית. הנה כמה דוגמאות.

עצה רעה לקידום אתרים

טיפים לקידום אתרים שנשמעים נכונים

 • אחד מהאספקטים החשובים בקידום אתרים הוא תוכן. אתרים שיש בהם הרבה תוכן איכותי ורלוונטי ימוקמו ללא ספק גבוה יותר מאתרים עם כמות קטנה של תוכן או תוכן גרוע. מכאן אנחנו יכולים להבין שכדי להיות ממוקמים גבוה אנחנו צריכים לייצר תוכן בתדירות גבוהה, אבל מה אם אתם לא יודעים לייצר תוכן משלכם? אחד מהטיפים לקידום אתרים שאנשים נותנים זה אם אתה לא יודע לייצר תוכן אז תאצור תוכן. מה זה אומר? זה אומר לקחת תוכן מהרבה מאוד מקומות רלוונטים ברשת ופשוט לאגור ולסדר אותו באתר שלכם.

** טעות **

אצירת תוכן בתדירות גבוהה פשוט תגרום לקוראים שלכם להשתעמם, לאבד את האמון ביכולות שלכם כמקדמי אתרים ולחשוב שאין לכם באמת מה להציע. ותוסיפו לכל זה את העובדה שגוגל אוהב תוכן חדש, מקורי ויצירתי, אז גם שם אתם בבעיה.

 • בניית קישורים. אחד הדעות הרווחות היא שאם יש לך הרבה מאוד קישורים במגוון גדול של אתרים, זה יעזור לכם מבחינת קידום אתרים.

** טעות **

עד לא מזמן, יכול להיות שהייתי מסכים עם האמירה הזאת אבל באחד הפוסטים של גוגל בתחילת השנה, גוגל הבהירה שהיא רוצה לראות קישורים שהרווחתם באופן טבעי. ז”א לא קישורים שהלכתם ושתלתם באינדקסים למיניהם וכד’. גוגל הבינה שמקדמי אתרים משתמשים באסטרטגייה של בניית קישורים שמתאימה לקידום אתרים אבל לא בהכרח משרתת את הלקוחות שרוצים לראות תוכן איכותי, אמיתי ורלוונטי. אחת הסיבות שגוגל החליטה את החחלטה הזאת היא בגלל כמות קישורי הספאם והסיפור של קניית קישורים. כל אלו מורידים מהערך של קישורים טבעיים שהשגתם באתר שלכם.

לבנות קישורים יכול להיות משהו קל יחסית מהסיבה הפשוטה שאתרים לא איכותיים יסכימו לפרסם את הקישורים שלכם אם רק תבקשו. מצב כזה יכול להוביל לפסילה שלכם בגוגל או קבלת קנסות מכיוון שגוגל מקפידה מאוד על הנושא של הצבת קישורים באתרים איכותיים וסמכותיים ולא באתרים גרועים שידועים בין היתר בקלות שבה הם מוכנים לפרסם קישורים. אז איך בונים קישורים באתרים סמכותיים? אתרים סמכותיים יסכימו לקבל קישורים מאתרים איכותיים בלבד וזאת בדיוק צריכה להיות המטרה שלכם. אפשר לקרוא על בניית קישורים טבעיים כאן.

 • אל תבזבזו יותר מדי בזמן בקידום ברשתות חברתיות.

** טעות **

 הרבה מקדמי אתרים מרגישים שקידום ברשתות חברתיות לא ישפיע יותר מדי על הדירוג של האתר שלכם בגוגל. זאת אמרה שאני דווקא כן מסכים איתה אבל… זה נכון שכרגע לפחות גוגל באמת לא מייחסת חשיבות גדולה לרשתות חברתיות וכתוצאה מכך בעלי אתרים או מקדמי אתרים מקדישים את כל הזמן שלהם לבניית קישורים ומזניחים את המדיות החברתיות. מה שהם אולי לא מבינים היא שאולי אין לרשתות החברתיות השפעה גדולה וישירה על הדירוג של האתר שלכם בגוגל אבל הם יכולות לעזור מאוד בדרכים אחרות. אחד היתרונות שיש לרשתות חברתיות זה היכולת שלהם להציג את התוכן שלכם וכתוצאה מכך גם לקבל הרבה מאוד שיתופים וקישורים טבעיים (זוכרים שדיברנו על קישורים טבעיים?). מעבר לכך הם מגבירים את החשיפה שלכם ברשת ובאופן טבעי יכולים להשיג לכם הרבה יותר לקוחות.

 • אל תבזבזו זמן ותתחילו לקדם את האתר שלכם מהר. לגרום לאתר שלכם להיות מדורג גבוה בגוגל לוקח זמן אז כדאי להתחיל ישר עם הקידום שלו.

** נכון ולא נכון **

זה נכון שלוקח זמן להיות מדורג בגוגל, או לפחות להיות מדורג גבוה בגוגל, אבל האם זה באמת נכון להתחיל ישר עם הקידום של האתר שלכם? מה אם התוכן באתר שלכם ירוד? או שכמעט ואין לכם תוכן? מה אם העיצוב של האתר שלכם לא ידידותי למשתמש ויוצר חווית גלישה טובה? אתם באמת רוצים להזרים תנועה לאתר שבנוי לא נכון? הרבה מאוד ממקדמי אתרים יגידו לכם לא לבזבז זמן, לתת להם את המושכות ולצאת לדרך. לצערי, זה לא תמיד מומלץ. תתמקדו קודם כל בבניית האתר שלכם בצורה נכונה מבחינת תוכן, עיצוב וחווית גלישה טובה. אמנם אין לזה סוף אבל ברגע שהאתר שלכם בנוי נכון מבחינת כמות תוכן טובה ורלוונטית ועיצוב מזמין, רק אז תתפנו לשאר האספקטים של קידום אתרים.

 

אתם מוזמנים לשתף בעצות משלכם שלא כיסיתי בפוסט הזה.

בהצלחה. SeoWhoתגיות:


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

צור קשר

 • התקשרו אלינו

  072-390-2343

 • כתבו לנו

  [email protected]

 • בואו נפגש

  שדרות נים 2 , קניון עזריאלי ראשל"צ

שיחה מהירה
שיחה מהירה