5 פעולות לעשות אחרי שמעלים פוסט

זמן קריאה: 4 דקות

בכל פעם שאנחנו יוצרים איזה שהוא סוג של תוכן, אני יוצא מנקודת הנחה שרובנו לפחות שחיים ונושמים שיווק, חושבים על נושא ה SEO  בתוכן המדובר. אתם רוצים לוודא שהתוכן שאתם יוצרים הוא תוכן איכותי שמעודד וקורא למעורבות מצד הקוראים שלכם. בכל מקרה שלא יהיה, יצירת תוכן איכותי מצריך עבודה, ידע אמיתי ממי שכתב אותו ולא פחות חשוב, זמן שכולל מחקר של הנושא וסוגי התוכן עליו כותבים, קישורים פנימיים, תמונות מושכות וכו’ וכו’ עד שמגיעים לתוכן שאפשר באמת לפרסם לעיני כל.

העבודה לא נגמרת בסיום כתיבת הפוסט

משהו שחשוב לזכור עבור עסקים וכותבי תוכן הוא שהעבודה לא מסתיימת ברגע שסיימנו לכתוב את הפוסט והעלינו אותו לאוויר הפתוח. יכול להיות שכתבתם אחלה פוסט או מאמר מעולה שמעורר מעורבות ואפילו גורם לאנשים לקשר אליו באופן טבעי, אבל אפשר לשפר מאוד את נושא ה SEO על ידי התמקדות במספר דברים לאחר שהפוסט באוויר כמה ימים.

הנה השלבים שיש לעשות:

  1. לקדם את המאמר ברשתות החברתיות במשך כמה שבועות

מכל השלבים שנפרט כאן, סביר להניח שזה השלב הכי ברור מאליו, אבל מה שחלק גדול מהאנשים מפספסים זה שהקטע הכי חשוב כאן הוא לדעת לשתף את המאמר ברשת החברתית למשך יותר מיום או יומיים. שיתוף התוכן במשך כמה שבועות גורם לכם לנצל את המומנטים שהפוסט שלכם יצר. אל תצפו שכל הקוראים שלכם יקראו כולם כאחד את הפוסט שפרסמתם היום או את הציוץ שצייצתם כי זה לא קורה. תגוונו את הימים שבהם אתם משתפים את הפוסט, תכסו את כל הרשתות החברתיות הרלוונטיות ותהיו עקביים בעניין. אני ממליץ בחום להשתמש בכלי שנקרא https://buffer.com/ שבעצם עוזר לכם לתזמן את הפוסטים שלכם ומפרסם עבורכם אוטומטית את הפוסטים בזמן ובתאריך שבחרתם. עוד כלי מעולה שאני ממליץ להשתמש בו הוא Hootsuite   ואפילו צירפתי צילום מסך של הדאשבורד שלו בלייב.

 

  1. קישורים פנימיים לפוסטים ישנים באתר שלכם

ברגע שהעליתם את הפוסט לאוויר אתם לא רוצים לשכוח ממנו. אני בטוח שכולם מקווים שהפוסט שלכם ירוויח לכם כמה קישורים טבעיים איכותיים אבל אתם עדיין יכולים לעשות משהו חיובי לפוסט אם כתבתם משהו נוסף שרלוונטי לאותו פוסט. אם אתם יכולים לקשר חזרה לאותו מאמר מתוך הבלוג הפנימי שלכם זה יכול להיות אחלה תוספת לתת בוסט לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button052-9788838