מקצועות לימוד מבוקשים בענף ההייטק במדינת ישראל - סקירה קטנה של SEOWHO

מקצועות לימוד מבוקשים

מקצועות לימוד מבוקשים וייחודיים, אשר נלמדים במוסדות השכלה נחשבים לרזומה חשוב ביותר ומשקפים יכולות טכניות יעילות, אשר קורצות למעסיקים בתחומים השונים ומהווים פריצת דרך כלכלית לקריירה יוקרתית בתחום עיסוק מבוקש ומעניין.
city-ocean-beer-view (1)

הענפים השונים בשוק העבודה בישראל, הם רבים ומגוונים וכבכל מדינות העולם המערבי, חופש העיסוק החשוב מאפשר לכל אשר חשקה נפשו לבוא ולעסוק בכל מקצוע אשר יחפוץ ולהוציא לפועל את כישוריו המיוחדים לו. את מקצועות הלימוד המבוקשים ניתן למצוא בסקרים שונים המתפרסמים מפעם לפעם, אך ישנם מקצועות לימוד מבוקשים שאינם דורשים מאתנו את הצורך לבוא ולחקור אחריהם על מנת להבין את המחסור הגדול באותם תחומים.

רפואה היא אחת מהדוגמאות המפורסמות במקרה הזה, תחום שסובל ממחסור גדול הן בבתי החולים והן בקופות החולים, והביקוש לרופאים טובים גם כעצמאים נמצא בשיעור גבוה מאוד בישראל, וסביר להניח שהדבר נכון גם לגבי שאר מדינות העולם.

תחום ההייטק לעומת זאת, נמצא די תלוי ברמת העצה וביקוש שבכל מדינה ומדינה, וככל שההתעניינות והחשיפה לתחום הטכנולוגיה הולך ומתרחב, כך התודעה למקצועות הללו נהיים נפוצים יותר, יותר עסקים נפתחים וממילא מקומות עבודה חדשים מתפרסמים בלוחות הדרושים והדרישה למקצועות לימוד מבוקשים מתחום ההייטק רק הולך ומאמיר ככל שעובר הזמן.

הדבר נכון וחזק עשרת מונים במדינת ישראל, בה הביקוש לעובדים ובעלי מקצוע מומחים בתחומם אינו מסתכם רק בגבולות מדינת ישראל, כי אם גם ממדינות זרות המבקשות לבוא ולקבל שירות טכנולוגי מתקדם בכל תחומי ההייטק השונים, הן מגופים פרטיים והן ממשלות וגופי ביטחון מכל העולם, גם ממדינות שנחשבות חלשות יותר בתחום הטכנולוגי, וגם מהמעצמות הגדולות המבקשות לעשות כסף וביטחון מהידע הישראלי.

חברות הסטארטפ הישראליות מובילות כמעט בכל תחום בענף הטכנולוגיה, בדגש על טכנולוגיה צבאית ורפואית, אך גם בתחומים אחרים פריסתם של חברות רבות נותני שירות בחו”ל כובשת את השוק העולמי עד כי תושבי מדינות שונות אינם מודעים כלל שהקשר האינטרנטי או אפילו הטלפוני של נותני השירות ממוקם בשיראל. כך למשל חברות קידום אתרים מנהלים קמפיינים בשוק העולמי לתאגידי ענק אמריקאים או אחרים, וגם הם, חברות הייטק מישראל.

על כן, חברות רבות בתעשייה בישראל נמכרות לגופי ענק מחו”ל, וכן נסחרות בהיקפים מרשימים בבורסות האמריקאיות השונות. היכולות הטכנולוגיות הישראליות לא נעלמות גם מתושב העולמי הממוצע, אשר רואה במדינת ישראל כח תעשייתי וטכנולוגי עולמי, מה שמייצר תודעה רחבה בקשר לפיתוחים הישראליים השונים, ורבים הם בישראל המבקשים לרכוש השכלה של מקצועות לימוד מבוקשים ורבות הטכנולוגיות השונות הנמצאות בשימוש יום יומי ברחבי העולם כגון WAZE  וכדומה, מקנים למדינת ישראל שם של מעצמה טכנולוגית לכל דבר ועניין.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

צור קשר

  • התקשרו אלינו

    072-390-2343

  • כתבו לנו

    [email protected]

  • בואו נפגש

    שדרות נים 2 , קניון עזריאלי ראשל"צ

שיחה מהירה
שיחה מהירה