מודעות פופ אפ במובייל עדכון חדש

גוגל שוב מסמנת – והפעם, מודעות פופ-אפ במובייל

עדכון חדש שיצא בתאריך 10 בינואר 2017 – על פי גוגל: “החל מהיום, דפים בהם התוכן אינו נגיש בקלות בסלולר למשתמש במעבר לאתר מתוצאות החיפוש לא יקבל דירוג גבוה.” המטרה הינה לסייע למשתמשים למצוא במהירות את התשובות הטובות והמהירות ביותר עבור השאלות שלהם, ללא קשר למכשיר בו הם משתמשים. גוגל מכריזים כי בקרוב יפרסמו עוד שני שינויים בתוצאות החיפוש במובייל שיהפכו את מציאת התוכן בקלות יותר עבור הגולשים.

למי ששואל את עצמו מה זה פופ-אפ…

המונח העברי הרווח הינו “חלון קופץ”, אתם בטוח מכירים את החלון הקטן ומעצבן שקופץ לכם בדיוק כשאתם ממש סקרנים לקרוא את התוכן המפורסם. פופ-אפ נועד בעצם לשכנע אתכם לעשות או כדי לחשוף את תשומת לבכם למשהו שהמפרסם נחוש בדעתו שתראו. זה הוא כלי נפוץ שמפרסמים משתמשים בו.

גוגל שמו לב לאחרונה שהמודעות הקופצות הללו מפריעות לגולשים עד כדי כך שלעתים לא ניתן להעלים אותן כלל בעוד התוכן המוצג באמת קיים בדף ומאונדקס בגוגל, חזותית הוא מוסתר לגמרי.

דבר זה יכול להיות בעייתי בעיקר לניידים בהם המסכים קטנים יותר, ולכן – עמודים בו התוכן אינו נגיש על פי הקריטריונים יקבלו דירוג נמוך מגוגל.

על פי גוגל – לא מדובר על כל מודעות הפופ-אפים, יש דרכים שתוכלו להישמר מפגיעה בקידום האתר. שימו לב, מה לא לעשות:

  • לא להציג חלונות קופצים כאשר החלונות מכסים את כל התוכן העיקרי.
  • לא להציג חלונות קופצים אוטומטית כאשר הגולש נכנס אל האתר.
  • לא להציג חלונות קופצים כאשר הגולש מחפש דברים דרך הדף הנוכחי בו נמצא.

 

ולעומת זאת – להלן כמה דוגמאות של טכניקות שלא יושפעו מהעדכון החדש ותוכלו להשאיר או ליישם אותן בכיף:

  • התחברות לפורומים או בלוגים כאשר המשתמש צריך להזין את הדואר אלקטרוני ואת פרטיו האישיים, באתרים מסוימים קופצת מודעת פופ-אפ למילוי הפרטים וזה תקין.
  • באנרים התופסים כמות סבירה על שטח המסך ושניתן בקלות לסגור אותם. לדוגמא, החלונות הקופצים של דפדפן כרום או ספארי – אלה נחשבים לפופ-אפים סבירים בעיניי גוגל.
  • מודעות המצריכות אישור גיל וכדומה, כמו מודעות פופ-אפ שקופצות ומבקשות שהמשתמש יאשר כי הוא אכן מעל גיל 18.
  • מודעות המצריכות מהגולש אישור שימוש בקבצי cookie.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button052-9788838