השפעת מהירות האתר על תוצאות החיפוש בגוגל - SeoWho

השפעת מהירות האתר על תוצאות החיפוש בגוגל

זמן קריאה: 4 דקות
הבלוג הרשמי של גוגל הפך את זה לרשמי: “אנחנו מוסיפים מדד חדש באלגוריתם שלנו לדירוג אתרים: מהירות האתר” מאט קאטס, אחד המהנדסים הראשיים של גוגל הסביר “מהירות האתר משקפת את מהירות התגובה של האתר לבקשות רשת” הוא הוסיף ואמר “אנחנו משתמשים במגוון מקורות לקביעת מהירות האתר ביחס לאתרים אחרים”

אז כמו שכבר אמרנו, מהירות האתר הפכה להיות אחד הגורמים שמשפיעים על הדירוג של האתר שלכם בתוצאות החיפוש, אבל למרות שלמנועי החיפוש זה לא גורם מכריע, זה בהחלט גורם מכריע ללקוחות שלכם.

רוב האנשים היום גולשים עם חבילות גלישה מהירות ובגלל זה, רמת הסבלנות שלהם לאתרים איטיים יורדת. באופן אישי, ואני מתאר לעצמי שגם אתם, שונא לחכות לאתר שיטען.

אז אם אתם משקיעים כסף וזמן בלגרום לאתר שלכם להיות מדורג כמו שצריך, אל תפספסו את זה בכך שיהיה לכם אתר איטי.

זאת הסיבה שרציתי לחלוק אתכם כמה עצות שלמדתי על ידי קידום אתרים של לקוחות שלי, על איך לצמצם את זמן מהירות אתר. גם אם אין לכם ידע בתכנות אני אשאיר את הפוסט הזה פשוט וברור לכולם.

בואו נתחיל

כלים

כל מקדם אתרים יודע שכלים הופכים את החיים שלנו לקלים יותר וגם פה זה לא שונה. הכלים הכי כלים שאני מצאתי זה ה Page Speed של Firefox

ב FireFox לכו לעמוד שאתם רוצים לקדם אותו. תקליקו על ה Firebug כדי לפתוח את הקונסולה של Firebug ואז תלחצו על Page Speed. תוך כמה שניות אתם תקבלו ציון שנע בין 0 ל-100. המטרה היא כמובן להיות כמה שיותר קרוב ל-100 אבל סביר להניח שתקבלו ציון של בין 70-80.

עוד משהו טוב בתוסף הזה זה שהוא יתן לך מידע נוסף אם תקליקו על כל אחד מהחלקים שיש לו צבע משלו והוא יגיד לכם עד כמה זה טוב או רע. אדום זה רע, צהוב זה בסדר וירוק זה מעולה. קל.

מה אתם יכולים לעשות

הטעויות הכי נפוצות שאני רואה שאנשים לא עושים הם מה שאני הולך לפרט למטה. אני הולך לפרט על כל אחד בנפרד ואסביר איך לתקן את זה.

הקטנת CSS

CSS זה אחד הדברים שבדרך כלל לא מסתכלים עליהם, לכל אתר ממוצע, יכולים להיות עשרות אלפי שורות קוד של CSS. כל רווח, גרשיים, אנטר וכו’ מגדילים את גודל הקובץ שלכם. זה יכול להאט מאוד את האתר שלכם.

הפתרון הוא לשמור עותק של הקוד המקורי ולבקש מהם להקטין (להסיר את כל החלקים שלא צריך) את הקוד לאתר. אפשר לחסוך בין 20-30% בממוצע, ובקבצים גדולים זה נחשב להמון.

ל PageSpeed יש מכווץ CSS מובנה אבל מה שאני הכי ממליץ עליו זה http://www.csscompressor.com

הקטנת JavaScript

עוד משהו שהרבה אנשים שוכחים לעשות זה להקטין את ה JavaScript, כל הרווחים האלה מסתכמים בקבצים גדולים ותופסים המון מקום. גם פה ל PageSpeed יש מכווץ מבונה.

הקטנת בקשות קובץ

כל בקשה שהאתר שלכם מבצע לשרת כדי לקבל קובץ מאיטה את מהירות האתר. אז ככל שיהיו יותר בקשות ככה הדברים יהפכו להיות איטיים יותר. כשאתם מתחילים לבנות אתר תראו איפה אתם יכולים להימנע מלשים תמונות ובמקום זה להשתמש ב CSS. לדוגמא הדרגות, כפתורים, פינות מעוגלות וכו’.את כל אלה אפשר לעשות עם CSS

זה כולל גם את הבקשות שאתם עושים לקבצי CSS ו Javascript.

אתם יכולים לראות כאן שיש הרבה בקשות לקבצי JavaScript ואפשר לשלב אותם לקובץ אחד שמבקשים אותו פעם אחת.

מינוף מטמון דפדפן

לא רק שאתם יכולים לכווץ קבצים אתם גם יכולים להשתמש במטמון הדפדפן של המשתמשים שלכם במקום לגרום לדף להיטען כל פעם מחדש. זה חוסך בבקשות מהשרת וגם מעלה את הדף מהר יותר למשתמשים חוזרים.

Not only can you minimize files but you can make the users browser cache (or download and use a local copy) of your files rather than reloading them each time. This saves on requests and also makes loading for returning visitors quicker.

אתם יכולים לקרוא על זה כאן: https://developers.google.com/speed/docs/best-practices/caching?csw=1

כמה שפחות הפניות מחדש

הפניות מחדש לוקחות זמן. תנסו להשתמש בהם כמה שפחות.

ייעול תמונות

גם זה משהו שלא מתייחסים אליו יותר מדי ברצינות. אם יש לאתר שלכם יותר מדי תמונות או תמונות גדולות, יקח לעמוד הרבה זמן להיטען. חצי מהעבודה זה לדעת באיזה סוג קובץ לשמור את התמונה. תשתדלו לשמור את התמונות שלכם בגודל כמה שיותר קטן.

הימנעו מ CSS גרוע

CSS זה שפה שקל ללמוד אותה אבל קשה להתמחות בה. יש כמה אתרים מעולים שילמדו אותכם איך לכתוב CSS בצורה טובה ויעילה שאני ממליץ לכם לנסות. אני יכול להבטיח לכם שכל אחד יוכל ללמוד משהו משם.

אפשר למצוא מאות אתרים בחיפוש בגוגל ללימוד CSS אבל אחד שאני ממש ממליץ עליו זה CSS Tricks

תאפשרו דחיסה

אפשר להפעיל את Gzip או deflate בשרת שלכם. זה יקטין את הגודל של קבצי html, css וכו’. שוב, ככל שהקבצים קטנים יותר, ככה זמן הטעינה מהיר יותר.

תשתמשו ב CDN

CDN (Content Distribution Networks) הם דרך מעולה וזולה להציג מדיה באתר שלכם. במקום שהאתר ישלך את התמונות למבקר שלכם לדוגמא, הם נטענות במקום זה דרך ה CDN. הם מקטינים את העומס על האתר שלכם.

CDN מתאים יותר לאתרים בינוניים או גדולים והם יכולים לעשות את ההבדל אם אתם משרתים עשרות או מאות אלפי משתמשים כל יום.

השתמש במערכת אחסון במטמון

כמעט כל אתר היום משתמש בdatabase. אתרי מסחר ובלוגים הם דוגמאות מעולות לזה. כמו שדיברנו קודם, כל בקשה שנשלחת לשרת מאטה את מהירות האתר וזה בדיוק אותו דבר עם database. כל פעם שאתם טוענים עמוד, הבקשה למידע נשלחת לdatabase ואז חוזרת למבקר שלכם באתר.

יש כמות מוגבלת של בקשות שהשרת יכול לעמוד בהם בשניה לפני שהם מתים מעייפות. זה המקום שבו מערכת אחסון במטמון נכנסת לתמונה.

במקום לשלוח את הבקשות כל פעם מחדש לdatabase, מערכת אחסון המטמון מבקשת את המידע פעם בשעה נניח ושומרת את התוצאות. ואז כל מבקר שלכם באתר יראה את התוצאות השמורות עד שזה מתעדכן שוב.

גם פה משתמשים בזה בעיקר באתרים בינוניים או גדולים אבל אם אתם משתמשים בוורדפרס לדוגמא אז אפשר ליישם את זה בקלות עם פלאגינים כמו hyper cache.

תשתמשו ב CSS Sprites

זה החלק שאני הכי אוהב. CSS sprites הם דרך מעולה בשביל לא רק להוריד את כמות הבקשות לתמונות אלא להקטין גם את הגודל שלהם. הרעיון פשוט. לוקחים כמה תמונות שנמצאות באתר והופכים אותה לתמונה אחת גדולה שהיא כמו מפה של כל התמונות ביחד. זה מאפשר לטעון את התמונה הגדולה פעם אחת וזה מציג את התמונות על ידי כך שהוא מציג כל פעם חלק אחר של התמונה.

תכתבו קוד טוב

זה אולי נראה מובן מאליו אבל לכתוב קוד נקי שלא חוזר על עצמו יכול להפוך את האתר שלכם להרבה יותר מהיר. תוכן שכתוב בצורה לקויה יכול להאט את מהירות האתר לא משנה כמה טוב הוא יהיה.

סיכום

אני מקווה שהפוסט הזה עזר לכם קצת כדי להבין מה צריך לעשות בשביל להגדיל את מהירות האתר. זה לא מדריך מקיף כי אני בטוח שיש עוד דברים שלא כתבתי אבל זה בהחלט יכול לעזור לכם. העצה שלי היא פשוט לעבור על הרשימה אחד אחד. אני אשמח לשמוע הערות ו/או השלמות לדברים שלא כתבתי כאן בהצלחה.

עמודים רלוונטיםתגיות:


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

צור קשר

  • התקשרו אלינו

    072-390-2343

  • כתבו לנו

    [email protected]

  • בואו נפגש

    שדרות נים 2 , קניון עזריאלי ראשל"צ

שיחה מהירה
שיחה מהירה