מה עדיף: קידום ממומן או קידום אורגני?

איזו שיטת קידום מומלצת יותר: קידום אורגני או קידום ממומן?

“על הנייר”, שיטת הקידום האורגני נחשבת למומלצת ואיכותית יותר, זאת משום שהקידום מטפח את אתר הבית שלכם – הפנים שלכם ברחבי הרשת.

אתר שמקודם אורגנית תורם לאמינות, סמכות והמוניטין שלכם. התוצאות? לא מופיעות ביום אחד, אלא שהן תוצר של התמדה, יצירתיות והשקעה של מקדם אתרים

הקידום הממומן מאפשר לכם לפרסם את העסק ולהופיע באופן מידי בראש תוצאות החיפוש, אך חשוב לדעת: כל עוד אתם רוצים לככב בראש העמוד עליכם לשלם לגוגל.

דעו כי למרות שהקידום הממומן מספק תוצאות מידיות, אחד הקשיים בקידום ממומן, עם סיום הקמפיין “תולשים לכם את המודעה מלוח המודעות”, מבלי שהקמפיין הזה אכן תרם לקידום האתר. 

במאמר הזה נעמוד על היתרונות של קידום אורגני אל מול היתרונות של קידום ממומן, באיזה אפיק הכי כדאי לעסק שלכם “ללכת”, אורגני או ממומן וכיצד לאזן בצורה מדויקת את התקציב השיווקי שלכם.

אז באיזו שיטת קידום לבחור? קידום אורגני או בקידום ממומן? שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

  • האם חשוב לכם לטפח נכס (אתר בית אמין וסמכותי)?
  • כמה כסף תרצו להשקיע בקידום האתר?
  • תוצאות מיידיות – עד כמה הן דחופות לכם?

עדיין מתלבטים בין קידום אתרים אורגני לקידום ממומן? בסרטון הבא אני אעשה לכם קצת סדר:

“האם ניתן לשלב בין שתי שיטות הקידום?”

ניתן ואף רצוי לשלב בין שיטות קידום האתרים. בסופו של דבר אתם תגדירו למקדם האתרים בכל חודש תקציב לעבודה, ותפקידו לחלק אותו בצורה מושכלת בהתאם למטרות והיעדים שלכם.

ניתן להגדיר מראש כי 80% מהתקציב יוקדשו לערוץ האורגני, ו-20% הנותרים יושקעו בקמפיינים ממומנים (שבהחלט נותנים בוסט לחשיפה שלכם).

💡 כן חשוב לדעת, כי בעוד ניתן לבסס את כל מערך הקידום על בסיס קידום אורגני, לא מומלץ לקדם את האתר אך ורק באמצעות קידום ממומן. 

“אני לא מעוניין להשקיע בקידום. כדאי לי להקים בכל זאת אתר?”

מאוד תלוי מהי מטרתו של בעל האתר (והעסק). ישנם אלו שמקימים אתר אינטרנט פשוט “כי צריך”. כלומר, אין להם כל כוונה לצמוח ולגדול באמצעות האתר, אלא שעבורם הוא סוג של כרטיס ביקור/ תיק עבודות דיגיטלי.

באופן כללי, כל עוד רוצים להגדיל מכירות באמצעות האתר, חובה לקדם אותו. אתם לא יכולים לצפות שיכירו אתכם ויזמו פניות אליכם מבלי שאתם משקיעים בקידום האתר.

צפו בסרטון הבא בו אני מסביר איך לקדם עסק חדש באינטרנט

איזו שיטת קידום אתרים יקרה יותר?

בשתי שיטות הקידום (שכפי שכבר הבנתם – שונות לחלוטין זו מזו), אתם מחליטים כמה כסף להשקיע. כלל הזהב הוא שככל שמשקיעים יותר, כך התוצאות מרשימות יותר. 

✔️ באופן כללי, קידום אורגני יקר יותר. העבודה על קידום האתר ושיפור הדירוג שלו במנוע החיפוש גוגל, לא פוסקת לרגע. גם לאחר שהמטרה הגדולה נכבשה (לדוגמא: האתר הגיע לעמוד הראשון בגוגל), נדרשת תחזוקה שוטפת בכדי לשמר את המיקום היפה.  

✔️ קידום ממומן לעומת זאת הוא קידום לטווח הקצר, שלרוב מתבצע באפיזודות קצרות. לדוגמא: קמפיין לחמישה ימים שמטרתו לחשוף את הגולשים למבצע מכירות מיוחד שאתם עורכים לקראת סוף השנה. 

לפרטים נוספים אודות קידום אורגני או פרסום ממומן לאתר הבית שלכם, התקשרו – 052-9788838.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button052-9788838