שיעור נטישה / Bounce Rate – 19 דברים שצריך לדעת

זמן קריאה: 4 דקות

שיעור נטישה הוא אחד המדדים שנזרקים הרבה לאוויר בכל הנושא של קידום אתרים. אנשים תמיד מדברים במונחים של נוסחאות על “אם תעשה X Y Z זה יוריד את שיעור הנטישה שלך” וכו’ וכו’.

אני לא שותף לדעות האלה; שיעור נטישה זה משהו שצריך להסתכל עליו בצורה סובייקטיבית.

יש אמנם את שיטות העבודה הטובות ביותר, אבל ברוב המקרים פעילויות מסויימות שנקבעו כפעולות מוחלטות יכולים להזיק ולעזור לאתר שלכם.

מכאן באה הכותרת לפוסט הזה. אני לא רוצה לעמוד כאן ולהרצות לכם שכל מה שאני הולך לכתוב כאן בטוח יעזור לך, אז אני ניגש לזה בצורה יותר ריאליסטית; שווה לחשוב על הסעיפים שאני הולך לכתוב כאן, וכנראה שגם שווה לנסות אותם – אבל זה לא נוסחת קסם שתביא אתכם לשיעור נטישה מתחת ל-5%.

אז איפה מוצאים את הקישורים הסמכותיים האלה, איך אתם יכולים לזהות אותם, והכי חשוב, איך מגיעים למצב של בניית קישורים מהם? הכל במאמר הזה.

מה זה אתר סמכותי?

בוא נתחיל בלהגדיר מה זה אתר סמכותי ומה זה לא. זה לא תמיד האתרים שמופיעים ראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל. לפעמים אפילו לא מוצאים אותם בעמוד הראשון, תלוי באיזה יום מחפשים ובשינויים האחרונים באלגוריתם של גוגל. יש נטייה לנישות מסויימות להיות מלאות בספאם, מה שגורם לתוצאות הראשונות במנועי החיפוש להיות פשוט זבל.

כמקדמי אתרים, אנחנו יודעים לא לסמוך באופן אוטומטי בתוצאות ה”טובות” ביותר שמופיעות לנו. תיקחו דוגמא ממישהו קרוב אליכם, מה אם המישהו הזה היה מחפש מלון בטבריה, הוא היה יכול להזמין את המלון שהופיע במקום הראשון בתוצאות החיפוש, ואז הוא היה בא ומתלונן על כמה המיטה הייתה גרועה ועל זה שזה לא היה קרוב ל”ארומה”.

תחשבו על רכילות. אם אתה שומע משהו אתה בד”כ בודק את המקור. אם חבר שלך משה ידוע בתור אחד שמפיץ שקרים והוא אומר לך שהחבר השני שלך יוסי פוטר מהעבודה שלו, סביר להניח שלא ישר תאמין למשה ואז תלך ותתקשר ליוסי ותגיד לו שאתה מצטער שהוא פוטר! נכון? או שתלך ותשאל את יוסי, או שאם אתה לא מצליח להשיג אותו אתה תשאל את חבר של יוסי כי הוא יודע הכל על יוסי.

אתר סמכותי הוא בדיוק כמו מישהו שאפשר לסמוך עליו שיתן לך את מה שאתה מחפש.

לפעמים יש לך מזל עם חיפוש מסויים והתוצאה הראשונה היא אתר סמכותי אמיתי. אבל בכללי אסור להסתמך על תוצאות החיפוש כדי לזהות מה אתר סמכותי ומה לא כי זה יכול לחזור אליך כמו בומרנג במיוחד כשיש הרבה תנודתיות בתוצאות החיפוש.

בוא נסתכל על אתר סמכותי אמיתי שאני יכול לערוב לו באופן אישי כדי שנבין מה הופך אתר לאתר סמכותי: www.ynet.co.il. רק לשם הבהרה, אין לי שום קשר אישי עם האתר הזה. אשתי שאלה שאלה באחד הפורומים שם אבל חוץ מזה, הקשר שלי לאתר הזה הוא לקרוא כתבות ולהשתתף בפורומים מדי פעם. אף פעם לא באמת ערכתי איזה מחקר על האתר הזה אבל כל פעם שהייתי מחפש חדשות בגוגל זה האתר שהיה מופיע.

מה שהופך את האתר הזה לאתר סמכותי הוא שהוא כמעט כל הזמן מופיע בדירוג גבוה בתוצאות החיפוש שמחפשים דברים שקשורים לחדשות והוא לא עושה את זה באמצעות דחיפת מילות מפתח או דברים מתוחכמים אחרים, אלא באמצעות כמות התוכן והידע של המשתמשים שלו בפורומים השונים.

זה פשוט אתר ממש ממש טוב, נקודה. אתה יודע באופן אינסטינקטיבי שאתה יכול לסמוך על המידע שיש שם. זה מספיק טוב בשביל המיליונים שמשתמשים בו כל חודש, וזה מספיק טוב בשבילי.

דרכים ישנות מול דרכים חדשות לזיהוי אתרים סמכותיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button052-9788838