קידום אתרי וויקס – כן, זה אפשרי. השאלה איך?

השאלה הנפוצה ביותר שמאפיינת כל בעל אתר וויקס שרוצה לקדם את האתר בצורה אורגנית, היא האם ניתן בכלל לקדם אתרי וויקס בגוגל. התשובה הפשוטה היא שוויקס היא פלטפורמה שמאפשרת לכם אוסף של כלים לקידום האתר בגוגל. התשובה המורכבת היא שלמרות שניתן לקדם אתרי וויקס בגוגל, לא תמיד זו תהיה האפשרות האפקטיבית ביותר.

אז מתי, למעשה, קידום אתר וויקס בגוגל הוא אפשרי? ראשית, כאשר מדובר באתרים קטנים יחסית ולא תחרותיים – וויקס יכולה להיות פלטפורמה מצוינת לקידום בגוגל. כאשר מדובר באתרים מורכבים יותר מבחינת המבנה, וכאלו שמכילים אלפי עמודים עם מאות מוצרים שונים, וויקס עדיין מאפשרת תהליך קידום אורגני של האתר, אולם לא בטוח שזו תהיה הדרך הנוחה ביותר והאפקטיבית ביותר לקידום האתר. פעולות בסיסיות כמו ניווט לעמוד מסויים באתר באמצעות הדפדפן ואז עריכה של העמוד הזה בלחיצת כפתור לא מתאפשרת בוויקס.

הדבר הזה מאריך את זמן הטיפול באתר ומייקר בצורה משמעותית את תהליך הקידום. אפשר להגיד שמאחר שוויקס היא פלטפורמה לניהול אתר שמאפשרת יכולות ויזואליות מרשימות למדי, אולם גם כבדה ומסורבלת לפעמים, תהליך קידום האתר בה הופך להיות אפשרי, אך אפקטיבי פחות.

אם בכל זאת החלטתם שאתם מעוניינים לקדם אתר הבנוי על וויקס, הפלטפורמה הזאת מאפשרת לכם לקבל אוסף של כלים שיאפשרו לכם לבצע את העבודה גם בלי להתקין תוספים שונים באתר. במאמר הזה ארצה לסקור כמה מן התכונות שמציעה וויקס לבעלי אתרים בהקשר הזה.

ממשק החיבור של וויקס לגוגל

וויקס מאפשרת לבעלי אתרים שאין להם ידע נרחב בעולם הטכנולוגי ובקידום אתרים לחבר את האתר לגוגל בצורה ראשונית באמצעות ממשק קל ונוח. לממשק, ששמו Get Found On Google יש יתרון ברור: באמצעות מספר לחיצות והנחיות ברורות ומאוד ישימות, תוכלו לחבר את האתר שלכם לקונול של גוגל, לשירות גוגל אנליטיקס, לדאוג לכך שמילות המפתח העיקריות שמאפיינות את התכנים השונים באתר תהיינה משולבות במקומות אסטרטגיים בעמודי האתר, ולצאת לדרך.

טיוב כותרות מטא ותיאורי מטא

וויקס מאפשרת לכם להגדיר עבור כל עמוד באתר, גם עבור עמודי הבלוג השונים, כותרת מטא ותיאור מטא ייחודיים. כותרת מטא ותיאור מטא הם הכותרות והתיאורים של העמודים השונים כפי שהם מופיעים בדפי תוצאות החיפוש, ולא באתר עצמו. באמצעות שני המרכיבים האלו תוכלו לשכנע גולשים להקליק על תוצאות החיפוש הרלוונטיות ולהגיע לאתר.

כמו כן, תוכלו לשכנע את מנוע החיפוש שעמודי האתר השונים מכילים את התוכן שיתן את המענה האיכותי ביותר לגולשים שביצעו שאילתא במנוע החיפוש.

שילוב קישורים פנימיים

וויקס מאפשרת לכם לשלב בעמודי האתר השונים קישורים לעמודים פנימיים אחרים באתר. עם זאת, חשוב יהיה לדעת שבדפי הפוסטים של הבלוג באתר לא ניתן, נכון למועד כתיבת שורות אלו, להטמיע קישורים פנימיים בצורה נוחה של בחירה מתפריט, ויש צורך בהזנת ה – url המלא לעמוד הרלוונטי באתר (שוב, פעולה שלוקחת מעט זמן ומאריכה את תהליך הקידום).

לשילוב קישורים פנימיים באתר חשיבות מכרעת בכל פרויקט קידום אתרים. קישורים פנימיים מאפשרים ניווט נוח ויעיל יותר של גולשים באתר, מספקים לגוגל תמונה ברורה יותר לגבי החשיבות של עמודים שונים באתר ומייצרים דיפרנציאציה בחשיבות הזאת בין עמודים שונים, קישורים פנימיים מאפשרים לזחלנים של מנועי החיפוש השונים לגלות עמודים חדשים ולאנדקס אותם, וגם משפיעים על מדדים שונים לטובה, כמו משך השהיה של גולשים באתר, כמות הדפים בהם הם צופים בכל ביקור הקטנת שיעור הנטישה של הגולשים ועוד ועוד.

הגדרת תגית אלט לתמונות

וויקס מאפשרת לכם להגדיר באמצעות ממשק פשוט ונוח תגית אלט לכל תמונה באתר. לתגית אלט יש חשיבות כפולה בכל הקשור לקידום האתר: ראשית, היא מאפשרת למנוע החיפוש, שלמרות ההתקדמות המדהימה בשנים האחרונות, לא מסוגל להבין תמונה באותה מידה של הבנה של טקסט, לשפר את המושג שיש לו על התוכן המצוי באתר. שנית, תגית אלט מאפשרת לבעל האתר להנגיש את התמונה לבעלי לקויות ראיה, ולהציג את הכיתוב על גבי המסך במקרה שהתמונה נטענה בצורה לא מלאה על ידי הדפדפן.

הגדרת תגית האלט עבור תמונות באתר היא פעולה בעלת חשיבות בעיקר בגלל שהיא כמעט ולא צורכת משאביים או ידע מיוחד כדי לבצע אותה. חשוב יהיה להזכיר כי החל משנת 2020, בעלי אתרים חייבים בהנגשת האתר שלהם לבעלי לקויות שונות, והגדרת תגיות אלט היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההנגשה הזה.

ביצוע הפניות

וויקס מספקת לבעלי אתרים ממשק בשם redirect manager שמאפשר לכם לבצע הפניות של עמודים בקלות ובפשטות. הפניה של עמודים שהוסרו מן האתר היא פעולה חשובה הן מבחינת מנועי החיפוש, שיכולים להשקיע את עיקר זמנם במציאה ואינדוקס של עמודים חשובים באתר ולא לבזבז משאבים על דפים שהוסרו, והן מבחינת חווית השימוש של הגולשים, שבזכות ההפניות, לא מגיעים לעמוד 404, אשר מודיע להם כי העמוד באתר הוסר.

לאחרונה הוסיפה וויקס את האפשרות להעלות הפניות מרובות באמצעות קובץ טקסטואלי מרכז, ובכך לחסוך זמן יקר על הגדרת כל הפניה בנפרד.

תבניות SEO

במקרה שבו האתר מכיל כמות רבה מאוד של עמודים שונים, לא תמיד יהיה זה מעשי לעבור עמוד עמוד ולהגדיר עבורו כותרת מטא ייחודית. וויקס מאפשרים, באמצעות שירות SEO Patterns כותרות מטא ברירת מחדל, באמצעות שימוש בתבניות. בצורה כזו, ניתן להגדיר במיקום אחד מרוכז כותרות מטא לכלל העמודים באתר, ולבצע דריסת ההגדרה באופן פרטני לעמודים שחשוב לבעל האתר לשפר את הנראות שלהם אפילו יותר.

הגשת מפת האתר לגוגל

וויקס מאפשרת לבעלי אתרים להגיש מפת אתר לגוגל בלחיצת כפתור, בלי להתקין תוספים או להצטרף לשירותים שונים. מפת אתר היא קובץ טקסטואלי שמסייע למנוע החיפוש להבין טוב יותר את מבנה האתר, לגלות עמודים חדשים שלא מוכרים לו או שהשתנו בצורה מהותית, ואפילו לתעדף עבור הזחלנים של מנוע החיפוש את השקעת תקציב הזחילה עבור האתר.

וויקס מאפשרת לבעלי אתרים לייצר בצורה אוטומטית מספר סוגים של מפות אתר, למשל אחת עבור עמודים רגילים באתר והשניה עבור דפי בלוג.

עריכת קובץ ה – Robots

וויקס מאפשרת לכם גישת עריכה לקובץ ה – robots.txt. בקובץ הזה נהוג להנחות את הזחלנים של מנועי החיפוש השונים באשר לעמודים באתר שאתם לא מעוניינים לאנדקס, אם באופן קבוע ואם באופן זמני. כמו כן, קובץ ה – robots.txt מאפשר לבעלי אתרים להעניק הנחיות שונות לזחלנים של מנועי חיפוש שונים. באמצעות קובץ זה יכולים בעלי אתר וויקס לשפר את התפלגות ההשקעה של תקציב הזחילה, ולהפנות אותו לעמודים החשובים באמת שדרוש בהם האינדוקס של מנוע החיפוש.

קביעת מבנה ה – URL לעמודי האתר

וויקס אמנם לא מאפשרת לכם לייצר מבנה url קבוע באתר, אולם בניגוד לעבר, מאפשרת לכם לערוך את ה – url של עמודי הפוסטים השונים בבלוג, בנוסף כמובן, לעמודי האתר השונים. כך, אתם למעשה מקבלים שליטה על הנראות של ה – url עבור הגולשים, ויכולים להטמיע כתובות עמודי אתר בעברית או באנגלית כרצונכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button052-9788838 דילוג לתוכן