יתרונות של הכנסה פסיבית ואיך מגיעים לזה

בעולם שבו הצריכה לנפש עולה באופן מתמיד, בעולם שבו אנחנו לא יכולים לדמיין את החיים שלנו בלי שדרוג של המכשיר הנייד שלנו בכל מספר שנים, בעולם שבו מחשב אישי הוא בבחינת חובה וכך גם רכב צמוד, שיעור גבוה של זוגות שמעוניינים לגור בדירה שנמצאת בבעלותם, מחירי נדל”ן שנוסקים לשמיים ושוברים שיאים חדשים, הכנסה פסיבית הפכה להיות מוצר יותר ויותר מבוקש.

למה כדאי לפעול ליצירת הכנסה פסיבית?

להכנסה פסיבית יש לא מעט יתרונות שיכולים לסייע לכם ביצירת אורח חיים טוב יותר ובריא יותר. בואו נמנה כמה מן היתרונות האלה:

הגדלת ההכנסה למשק הבית

הכנסה פסיבית יכולה לסייע לכם להשלים הכנסה, או במקרה שההכנסה שלכם משמעותית פשוט להגדיל אותה. לא כל הכנסה פסיבית תאפשר לכם לפרוש מן העבודה ולחיות באי אקזוטי בלי דאגות, אבל היא בהחלט יכולה לסייע לכם לעבור תקופות קשות, או פשוט לשלם הוצאות בלי לדאוג יותר מידי למה יהיה מחר.

יצירת איכות חיים גבוהה יותר

אם תצליחו לייצר לעצמכם הכנסה פסיבית משמעותית באופן קבוע, תוכלו לשדרג את אורח החיים שלכם. זה אומר פחות נסיעות בתחבורה ציבורית ויותר נסיעות ברכב פרטי. זה אומר יציאה לחופשה בתדירות גדולה יותר, או ביקור במסעדה שווה מעת לעת בלי לעשות יותר מידי חשבון.

הימור בעל סיכויים רבים יותר מן האלטרנטיבות

בסופו של יום, אם אתם שכירים ועובדים בארגון גדול או בינוני, ואסטרטגיית ההתעשרות או הרווחה שלכם היא הימור על משרה ניהולית שתתפנה בזמן הקרוב – אתם ללא ספק יכולים למצוא את עצמכם במצב שבו אתם נמצאים קרחים מכאן ומכאן. הסיבה היא שבארגון גדול הכל יכול להשתנות בתוך פרק זמן קצר: ההנהלה מתחלפת, הספונסר שהבטיח לקדם אתכם פוטר, המבנה הארגוני השתנה, המתחרה שלכם קיבל את התפקיד ועוד ועוד סיבות – שהתוצאה של כולן היא שמשתנים רבים מידי, שלא תלויים בכם, עלולים להשפיע על עתיד ההכנסה שלכם למשק הבית.

כי אנחנו עובדים כדי לחיות ולא חיים כדי לעבוד

ושוב, למה הכנסה פסיבית? משום שבניגוד לאלטרנטיבה של עבודה, הכנסה פסיבית מאפשרת לכם לעשות מאמץ מועט כדי לייצר הכנסה, ובעיקר משום שחשוב יהיה לזכור שעבודה היא כלי להשגת מטרה, ולא המטרה עצמה.

איך מייצרים הכנסה פסיבית?

ישנן אוסף של דרכים באמצעותן תוכלו לייצר הכנסה פסיבית ולהגדיל את ההכנסות של משק הבית. נסקור כאן ממש בקצרה שלושה עולמות תוכן, ואז נצלול לשלישי ונבין טוב יותר כיצד הוא יכול לייצר עבורנו הכנסה פסיבית.

נדל”ן

השקעה בנדל”ן היא הדוגמה הקלאסית של יצירת הכנסה פסיבית למשק הבית. אם יש לכם דירה בבעלותכם, אתם יכולים ליהנות מדמי השכירות הקבועים שאתם מקבלים עבורה, או להשביח אותה, לשפץ אותה, ולמכור אותה ברווח.

מחירי הדיור שעלו עד מאוד בעשור האחרון הוכיחו עד כמה הנכס הזה הוא נכס משמעותי.

הבעיה המרכזית עם השגת דירה בבעלותכם, מעבר לעניין של כאב הראש, הריצות, עורכי הדין והרשויות השונות – היא שהשגת נכס כזה מצריכה הון ראשוני שלא זמין לכל אדם.

השקעות בשוק ההון

השקעות בשוק ההון אמנם לא נכנסות להגדרה הקלאסית של הכנסה פסיבית, אולם אם יש לכם תיק מניות שמנוהל באופן שוטף, תוכלו ליהנות מעת לעת מרווחי שוק ההון שהוא מייצר.

נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי הוא כל ישות דיגיטלית שיכולה להניב לכם הכנסה עם מינימום של השקעה ומאמץ. קיימים סוגים שונים של נכסים דיגיטליים, כמו אתר אינטרנט, קבוצת פייסבוק, קבוצת וואטסאפ, רשימת תפוצה במייל ועוד. אם תצליחו לייצר הכנסה פסיבית מנכס דיגיטלי כזה, תוכלו למעשה, בראיית לות תועלת, לנצח את השיטה, וגרוף כסף לכיס במינימום של סיכון.

שיטות ליצירת הכנסה פסיבית מנכס דיגיטלי

אם השקעתם משאבים בהקמה של נכס דיגיטלי, תוכלו לעשות ממנו כסף בכמה וכמה צורות:

השבחת אתר ומכירותו

נכס דיגיטלי בתצורה של אתר אינטרנט מקודם אורגנית, בנישה מסויימת מאוד, עם קהל יעד ממוקד, אשר מייצר באופן קבוע הכנסה באמצעות רכישות של גולשים, הוא נכס דיגיטלי שניתן להשביח ולמכור. יש לא מעט קבוצות בפייסבוק שבהן אנשים מחפשים נכסים דיגיטליים להשקעה.

השכרת אתר

אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם היא בניית אתר אינטרנט עבור בעל מקצוע בתחום מסוים, והשכרת האתר הזה. הרעיון מאחורי שיטת הפעולה הזאת הוא שלרוב, למי שעוסק, למשל, בגיזום עצים, אין את הפנאי, הידע או הרצון לעסוק בבנית נכס דיגיטלי, קידום שלו בגוגל עבור מילות המפתח המתאימות, התעסקות עם שרתים, עדכונים, רכישת דומיינים וכו’. מגזם עצים כזה מעונין לרוב לעשות שימוש באתר מוכן ומקודם כדי לייצר לעצמו את הלידים המתאימים.

מכירת לידים

עוד אופציה שאפשר לקחת בחשבון היא האפשרות לייצר מאתר שנמצא בבעלותכם לידים לאותם אנשי מקצוע עליהם דיברנו בסעיף הקודם. אם אותו מגזם עצים מן הסעיף הקודם לא מעוניין בכלל להתעסק עם אתר אינטרנט, גם כזה שהוא רק שוכר, ורוצה לקבל את הטלפונים ישירות לנייד שלו, הרי בניית נכס דיגיטלי, ייצור לידים איכותיים ממנו, ומכירתם הלאה לבעלי מקצוע רלוונטיים היא שיטת הפעולה שתייצר לכם הכי הרבה ערך.

לידים מתומחרים לרוב על פי מידת הבשלות שלהם. תוכלו למכור לידים בצורה בלעדית, כלומר, ללקוח הראשון שיציע לכם את הסכום שאתם מבקשים עבור הלידים האלו, או לידים משותפים, כלומר מכירה של אותו ליד, במחיר מופחת, לשורה של בעלי עסקים, ואז הראשון מהם שיגיע ללקוח יקבל יתרון משמעותי מבחינת הסיכוי לסגור עסקה כזו.

שיווק שותפים

דרך נוספת לעשות כסף באמצעות הכנסה פסיבית היא להשתתף בתוכנית שיווק שותפים. מה זה אומר, למעשה? שאם יש ברשותכם נכס דיגיטלי שפועל בנישה מסוימת ויש לו קהל יעד של גולשים המתעניינים בתחום מסוים, תוכלו להציע להם מוצרים או שירותים של שותפים בתחום, וכך ליהנות מעמלה על כל מכירה כזאת. תוכניות שיווק שותפים הפכו להיות יותר ויותר פופולריות בשנים האחרונות ויש לא מעט פלטפורמות המציעות טכנולוגיה לביצוע ממשקי עבודה כאלו.

בהקשר הזה, תוכלו לעקוב באמצעות מערכות דיגיטליות אחר הביצועים של הנכס שלכם, כמות ההפניות שאתם מצליחים לייצר, שיעור ההמרה של גולשים המגיעים דרכם, ולנסות לשפר כל העת את שיעור ההמרה הזה.

פרסום

אם יש לכם נכס דיגיטלי שמייצר באופן קבוע תנועה בתחום ממוקד ומעניין, תוכלו למכור שטחים באתר לצורך פרסום של עסקים שונים בתחום. ישנם מודלים שונים לתמחור של פרסום כזה, כאשר הנפוצים שבהם הם מודלים בתצורה של תשלום עבור כל הקלקה של גולש שמגיע לאתר היעד מן האתר שלכם.

המחיר שבו תוכלו להיע את הפרסום תלוי לא מעט בערך הליד שתוכלו לייצר. ליד עבור רכישה של קורס דיגיטלי ב 1000 ש”ח לא דומה לליד עבור רכישת של מכונית ב 130000 ש”ח. התמחור בסופו של יום צריך לספק ערך לשני הצדדים – זה שמשקיע בנכס דיגיטלי שמצליח לייצר את קהל הגולשים, וזה שאליו מגיעים הגולשים על מנת לרכוש מוצר או שירות.

מוצר דיגיטלי

אם יש ברשותכם מוצר דיגיטלי שאתם יכולים למכור, הוא ללא ספק יכול להוות מבחינתכם נכס דיגיטלי משמעותי. נכס דיגיטלי לדוגמה יכול להיות קורס מצולם, הדרכה כלשהי, או חוברת מפורטת שהכנתם בתחום שבו צברתם ידע רב. אמנם ההשקעה הראשונית תבוא לידי ביטוי במשאבים של זמן וכסף, אך מדובר יהיה בהשקעה חד פעמית שתאפשר לכם לייצר לכם ערך רב בהמשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button052-9788838 דילוג לתוכן